آموزش وردپرس
خانه / واحد آموزش / گزارش افتتاحیه ها

گزارش افتتاحیه ها

یک هفته از امتحانات فصل زمستان گذشت. پس از زحمات شبانه روزی همکاران آموزشی       « سازمان آموزشی و فرهنگی بینات » نتایج امتحانات با دقت زیادی، آماده اعلان است. مثل هر فصل مسئولین معاونت آموزشی برنامه افتتاحیه ها  را می ریزند. باز هم قرار است در یک روز، همه افتتاحیه ها برگزار و نتایج قرآن آموزان اعلان شود. حضور پر از شوق و شور قرآن آموزان در افتتاحیه ها که در پایگاه ها  ( مساجد ) دیده می شد؛ بیدار گر وجدان هر آدم نیک­بین بود. شاگردانی که از سرچشمه ذلال قرآن هر روز قطراتی می نوشند. از آیات نورانی آن روز به روز  زندگی واقعی، قرآنی و زندگی با اهل نعمت را می آموزند. حظور اولیای شاگردان نیز بیانگر نقش بارز تربیتی دینی آنان بودند. پدران، مادران و خانواده­های قرآن  دوست قرآن آموزان با سهم گیری در این برنامه­ها در تربیت دینی و درست فرزندان شان با « بینات » همکاری کردند.

افتتاحیه ها در یازدهم ( ۱۱ ) ماه حمل سال ۱۳۹۶ در ۲۵ پایگاه آموزشی ( مساجد )  برگزار شد.

افتتاحیه ها با هدف گیری های معلومی چون:

  • تشویق قرآن آموزان.
  • ارتباط گیری مستقیم سازمان با قرآن آموزان و اولیای شان.
  • شناسایی شاگردان ممتاز و تقدیر از آنان.
  • بیان پیام های سازمان به قرآن آموزان.
  • یاد آوری مناسبات که در زمان افتتاحیه ها می باشد.
  • ترغیب و تشویق قرآن آموزان برای ادامه درس شان در صنوف قرآن.
  • ترویج فرهنگ ناب قرآنی و روش زندگی معصومین.

در کنار همه این برنامه ها یاد از میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع) قابل ذکر است که با مقاله ای زیر عنوان « پیمان با امام محمد باقر (ع) » در این بخش به همه قران  آموزان شرح داده شد. همه قرآن آموزان  در نتیجه، عهد کردند که دیگر همه علم آموزی شان فقط برای خداوند، خدمت برای خلق خدا و فرهنگ دینی شان باشد.

در برنامه­ها، مسئول کتابخانه سازمان نیز صحبت کرد. طرح کتابخانه سیار به همه شاگردان شرح داده شده و قرآن آموزان جوان و نو جوان به کتاب و فرهنگ کتاب خوانی تشویق شدند.

برنامه های قرآن آموزان هم از غنامندی خوبی برخوردار بود. سرود، مقاله، نمایش های آموزنده و تربیتی، شعر های دینی و مذهبی نیز برنامه را پر رنگ تر می ساخت. افتتاحیه ها از صبح زود شروع و نزدیک غروب آخرین برنامه ها را  شاهد بودیم.

خداوند به همکاران بینات و همه  خدمت گزاران فرهنگ زیبای دین مبین اسلام یاری کند که همه مسلمانان این سرزمین  به سوی یک جامعه سالم و قرآنی در حرکت باشند و دین و قرآن مان را درست شناخته و به آن عمل کنیم. به امید اینکه این نوشگفته های بهار قرآن نیز روزی با تمام معارف ناب اسلامی؛ زندگی معصومین؛ آشنا شده و یک جامعه به همه معنا اسلامی و قرآنی را تشکیل بدهند.

اللهم کن لولیک الحجه ابن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه…..

اللهم صل علی محمد و آل  محمد و عجل فرجهم….!!

سازمان آموزشی و فرهنگی بینات

۲۱ / ۱ / ۱۳۹۶ _ کابل. افغانستان

درباره ی almonir68

همچنین ببینید

امتحانات پایان خزان ۹۴

جمعه ۲۷ قوس ۱۳۹۴ روز دوم امتحانات فصل خزان بود. در این فصل توانستیم امتحان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *