آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری مراسم فاطمیه

برگزاری مراسم فاطمیه

هوای مسجد عطرآگین بود. عطر غریبی در  فضای معنوی مسجد می پیچید. همه جا و همه کس سبز و سیاه پوشیده بودند. سکوت غم آلود بر همه جا حاکم بود. شاگردان در صحن مسجد مشغول کار بودند. هر کسی که داخل مسجد می­شد برای دیگران سوال برانگیز بود. امروز چه خبر است؟            صدایی از بلندگوی مسجد بلند شد. نوحه گر شهادتی … شهادت جان سوز یک بانو. یک بانوی که تا پای جان، کنار پدر  و شوهرش برای یاری دین خدا ایستاد. برای خدا و اسلام زندگی کرد و برای خدا و اسلام شهید شد.

آری!  باز هم  شاگردان قرآنی « سازمان آموزشی و فرهنگی بینات » در قالب انجمن­ها، همت کردند. با شور و شعور تمام یکجا شدند و در رثای بانوی دلسوخته تاریخ حضرت زهرا سلام الله علیه برنامه عزاداری ترتیب دادند. بار دیگر زبان حال آن تک بانوی معصوم و خواست او از امت پدرش را به وسیله این برنامه پر محتوا که آماده کرده بودند شرح دادند.

۱۶ انجمن زیر نظر بینات زحمت این برنامه را قبول کرده بودند. جوانانی که به قرآن و کار فرهنگی دل داده اند؛ با دستگیره­های اندکی این برنامه با شکوه را ترتیب دادند. متن برنامه با زمزمه خوانی، هم­خوانی، نوحه، زیارت نامه، مثیبت، سخنرانی و نیایش­نامه مفیدتر و زیباتر شده بود. شمار چشم­گیری از شاگردان حضور داشتند که از پایگاه های دور و نزدیک آمده بودند.

 

شاگردان شرکت کننده بالای ۴۵۰ نفر می رسید. این مراسم معنوی به روز پنج شنبه  ۱۲/۱۲/۹۵ در مسجد اتفاق واقع سرک دوازده امام ـ کابل برگزار شد. موفقیت همه این عزیزان قرآن دوست را از خداوند مهربان بیش از پیش خواهانیم….!!

سازمان آموزشی وفرهنگی بینات. کابل ـ افغانستان

۱۶/۱۲/۱۳۹۵

درباره ی almonir68