آموزش وردپرس
خانه / واحد فرهنگی / گزارش میلاد امام حسن مجتبی (ع)

گزارش میلاد امام حسن مجتبی (ع)

همهمه وهیاهوی عجیبی برفضا حاکم شده بود،هرکسی مشغول کاری بود،با کمی دقت دیده میشد که بیشترکارها به صورت گروهی انجام میگیرد،به گونه ای که هرشخصی وارد میشد،سوال های حتما در ذهنش خلق میشد!سوال ازقبیل اینکه امشب چه خبراست؟آیا اتفاقی افتاده؟و…

رفت وآمدها وسرصدا ها، شوق اضطراب و…، آن هم در محیط سازمان آموزشی و فرهنگی بینات کمی عجیب وغریب به نظر میرسید!!!

تزئینات که درصحن حولی سازمان شده بود، تقریبا به بیشترسوالات را پاسخ میداد و بیانگر این بود که حتما محفل جشن وخوشی است.

بله شب پانزدهم رمضان مصادف بود با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) . که باعث شده بود مسؤلین، همکاران، اساتید، انجمن ها و شاگردان  سازمان آموزشی و فرهنگی بینات دست به دست هم بدهند و به این مناسبت مراسم جشنی را تدارک بدهند.

این محفل معنوی با تلاوت قرآن کریم آغاز گردید. نزدیک غروب روز چهاردهم رمضان بودیم  که صدای ذکر دلنشین حسن حسن جانم بلند شد،با خواندن این مولودی زیبا توسط یکی از اساتید محفل رنگ و بوی حسنی به خودگرفت. پس ازخوش آمد گویی به مهمانان و یادی از تنهایی کریم اهل بیت و تذکرآمادگی برای یاری

امام زمان (عج) زمزمه دلنشین دعای توسل  درفضا عطر دیگری به خود گرفته بود.کم کم لحظه آسمانی شدن نزدیک میشد که صدای اذان بلند شد، نماز جماعت  باحضور۹۰ نفر برپا گردید، این محفل خدایی بادعا وآمین های برخاسته ازدل وجان مهمانان خدا به پایان رسید .بعدازصرف افطاری مهمان ها یکی پس از دیگری راهی خانه های خود شدند و این محفل معنوی در همین جا به پایان رسید. بنا به مشکلات دوری راه تعداد از اساتید و همکاران که در حدود تقریبا ۴۰ نفر میرسیدند به دفترمرکزی باقی ماندند و پس از سحری و ادای نماز راهی خانه های شان شدند.

درباره ی almonir68

همچنین ببینید

گزارش جشن تکلیف سال ۹۵

صدای ­دلنشین ­ذکر لبیک­اللهم­لبیک لبیک­لاشریک­لک­لبیک ازحسینیه­به­گوش­میرسید.به­­گونه­ای­که هرشنونده­­ای­رامجذوب­خودمیساخت.هرکسی­عجله­داشت­که­زود تر خودرابه صحنه برساندتاببیندامروزچه خبراست؟