آموزش وردپرس
خانه / واحد آموزش / افتتاحیه زمستان ۹۴

افتتاحیه زمستان ۹۴

 

صنف های جدید آموزش قرآن در مرکز آموزشی بینات در اول هر فصل از سال آغاز می شود، تمام صنوف به شکل رسمی و طی مراسمی خاص قرآنی افتتاح می شود.مراسم افتتاحیه این دوره از صنوف قرآنی نیز همزمان با میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) آغاز شد.

برای تسریع روند افتتاح صنف های آموزشی، دو گروه به صورت همزمان برای افتتاح آغاز به کار نمودند که در گروه اول و در اولین ساعات روز، طبق برنامه ی از قبل تعیین شده راس ساعت ۷ صبح، در حسینیه کاروان نور , برنامه با تلاوت چند از آیات کلام الله مجید آغاز به کار نمود، بعد از تلاوت قرآن، حجت السلام آقای سید ابراهیم سجادی، مسئول عمومی مرکز فرهنگی آموزشی بینات در جمع پرشور جوانان و والدین که به خاطر افتتاح برنامه حضور بهم رسانده بود،  به ایراد سخن پرداخت.

 

طبق اصول مرکز فرهنگی بینات،‌تمام سخنرانان در مراسم افتتاحیه صنوف در هر دوره روی یک موضوع مشخص صحبت می کند. از آن جایی موضوع این دوره “خیرخواهی” بود، حجت السلام آقای سجادی پیرامون این موضوع به ایراد سخن پرداختند و پیامبر اکرم ( ص) را به عنوان بهترین نمونه و الگو برای انسان زیستن و دلسوزی و خیر خواهی برای بشریت معرفی کردند.

 

آقای سجادی در ضمن سخنان خود بیان داشت که ترویج فرهنگ قرآنی یکی از اهداف عمده ی این دوره های آموزشی بوده و تمام تلاش مرکز فرهنگی آموزشی بینات این است که بتواند هرچند اندک، سهم خود را در ترویج و پیاده نمودن فرهنگ قرآنی در جامعه ادا نماید.

 

در گروه دوم نیز افتتاح صنوف طبق برنامه و ساعت ۷ صبح در مسجد اتفاق شهرک دوازده امام  با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید به کار خود آغاز نموده و بعد از اقای اخلاقی به عنوان سخنران افتتاحیه دعوت به عمل آمد. آقای اخلاقی نیز با موضوع خیر خواهی بیاناتشان را ارائه نمودند.در طول روز مراکز بیشتری افتتاح شد.

 

در روز اول دوازده  مرکز افتتاح شد. روند افتتاح  صنوف که شامل ۲۰ مرکز می شود به مدت دو روز تکمیل شده و تمام صنوف به درس های خود آغاز نمود. مجموع افراد که در مراسم افتتاحیه در مراکز مختلف اشتراک کرده بودند بالغ بر ۱۵۰۰ نفر می شود که در میان آنها از نوجوانان گرفته الی افراد کهن سال حضور داشت. جایی بسیار خوشحالی است که افتتاح این دوره نیز همانند دوره های قبلی با حضور پررنگ اقشار مختلف جامعه استقبال شد و از خداوند بزرگ برای همه دست اندرکاران و علاقه مندان برنامه های قرآنی اجر بی پایان مسئلت داریم.

{gallery}eft94{/gallery}

درباره ی almonir68

همچنین ببینید

افتتاحیه دوره ی خزان ۹۴

افتتاحیه دوره خزان  صنوف سال ۱۳۹۴ از تاریخ ۱۰/۷/۱۳۹۴ الی ۲۱/۷/۱۳۹۴ در طول ده روز …